jotenas jotenas
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

A rental truck costs $53.45 for a day plus 69€ per mile.
(a) If x is the number of miles driven, write an expression for the total cost C, in dollars, of renting the truck for a day.
C=

Respuesta :

Otras preguntas

A theme is the author's commentary on a particular subject. A. True B. False
find the value of k and the other angles as well
What is the best way to start a narrative essay (about yourself)
Going into the final exam, which will count as two tests, Sharon has test scores of 75, 86,70,61, and 90. What score does Sharon need on the final in order to h
If the unit price of flour is $0.20 cents less than the cost of sugar, what is the total cost price for sugar.
It takes 140 minutes to finish a 40-question math test. How many minutes does it take, on average, to solve each math problem? * O 2 1/2 minutes 4 1/4 minutes O
in order to release energy through aerobic processes like cellular respiration, cells need to have access to which of the following gasses? A Nitrogen B Water v
Help meeeeeee pleaseee 7
PLSSSS!!!!! HELP!!!! ME!!!!! I !!!!! WILL!!!! MARK U!!!!!!!!!!!!
25) In which state of matter has the LEAST kinetic energy? A) gas B) liquid plasma solid