v77saravanan v77saravanan
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

James, Alison and Vivek go into a shop to buy some sweets. James spends £1 on four Fudge Bars, a Sparkle and a Chomper. Alison spends 70p on three Chompers, two Fudge Bars and a Sparkle. Vivek spends 50p on two Sparkles and a Fudge Bar.

What is the cost of a Sparkle?

With working out

Respuesta :

Otras preguntas

write and solve a real world word problem in which there are 3 pancakes for every person.
The equation 24x2+25x−47 ax−2 =−8x−3− 53 ax−2 is true for all values of x≠ 2 a , where a is a constant. What is the value of a? A) -16 B) -3 C) 3 D) 16
Why it is important to study Buddhism?
By multiplying integers what is the total of 4(-20)
What is the line symmetry?
171.76 x 555 rounded to the nearest place value
Write a world sentence for the aquation x -14 = 52
PLEASE I NEED HELP ASAP.... Help with the following math problems, tysm (show steps, please. i dont just want answers i actually want to get better.) 1.) Find t
Why did south Vietnam need US assistance in the early 1960s???? Help me please
Raymond has two pieces of yarn, one 12 feet long and the other 16 feet long. For a craft project, he wants to cut them up to produce many pieces of yarn that ar