aoyche0626 aoyche0626
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

Lovisa köpte 4 hg chokladpraliner. Hon fick 50 stycken. Priset per kilogram för pralinerna var 150 kr. Hur mycket kostade pralinerna per styck?

Respuesta :

Otras preguntas

Chemical energy sources are often portable and provide large amounts of energy. Fossil fuels are one kind of chemical energy source. Most of the energy we use i
There are 96 strawberries in a basket. Each of the 12 children received an equal number of strawberries. Which equation gives s, the number of strawberries each
Need help finding x pls help
Find the distance between points P(5, 1) and Q(3, 4) to the nearest tenth
NO FAKE ANSWERS AND NO LINKS. What are the main sources of air pollution, and how do they cause smog?
Swimming Pool On a certain hot summer's day, 470 people used the public swimming pool. The daily prices are $1.75 for children and $2.25 for adults. The receipt
What advantages and disadvantages did the 18th century monarchs find in reform measures?
(50/100 Points + Brainliest when possible) Jenny has some tiles in a bag. The tiles are of three different colors: purple, pink, and orange. Jenny randomly pull
Tarjetas de san valentin para una amiga muy especial.
What is the connection between Biles' training and her success?