rosaliaempress6772 rosaliaempress6772
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

Ava bought snacks for her team's practice. she bought a bag of oranges for $2.71 and a 4-pack of juice bottles. the total cost before tax was $6.75. write and solve an equation which can be used to determine jj, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

¿Cual es el gentilicio de lisboa?
Most Americans throw away about 1365 pounds of trash each year is it reasonable to estimate that Americans throw away over 10,000 pounds of trash in 5 years exp
After the 1870's why did European markets need to expand markets globally?
What is the simplified form of the expression?
Which logarithm equation is equivalent to the exponential equation below? 3^c=27
(3x^2)-(x)=1 Solve for x: If you could can you show steps
Test your knowledge about eukaryotes by sorting the following statements according to whether they’re true or false 1 true or false : all have a cell wall 2 t
Determine whether each equation is a linear equation. Write yes or no. If yes, write the equation in standard form. y-4x=9
Applications software is also know as____ software
Number 17 I need help