whosiherr whosiherr
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

An 8-yard roll of tape costs $3.04. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

what is five thirds of a right angle
Solve for n: 21k – 3n + 9p > 3p + 12. A.n > 2p + 7k - 4 B.n < 2p + 7k - 4 C. n > -4p - 7k + 4 D. n < -4p - 7k + 4
What quality do Caravaggio's David with the Head of Goliath and Seurat's L'écho have in common? A. The illusion of two dimensionality is striking in both works.
what is ten times as much as 700
A triangle that is very special to you has an area of 12 square feet. The height of this figure is six feet. What is the length of the base?
what is the value of the following problem when x equals 4 y=-x^2+6x
Which is bigger? 5/6 or 5/8
Solve the quadratic equation by factoring. 8x^2+21=-59x
y=3(x+5)(x-2) equivalent to
Show that the number is rational by writing it as a quotient of two integers--- the number is 1.