jimmyhall58 jimmyhall58
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

You buy 3.18 pounds of grapes, 1.25 pounds of peaches, and 2.69 pounds of oranges. Grapes cost 1.19 per pound, peaches cost 1.29 per pound, and oranges cost 0.99 per pound. What is my total bill?

Respuesta :

Otras preguntas

plsss help will mark brainliest! nd extra pointss!
DUE SOON HELPPP PLZzz
Find the slope of the line that passes through the points (0,-11) and (8,-8).
1. In some music, a whole note equals one measure, a quarter note equals , of one measure, and an eighth note equals of one measure. If one measure has two quar
help please asap its timed​
(1.25 × 10^-5) × (3.50 × 10^5) =
What is the decimal equivalent for a centimeter?
Is it true or false that Cells combine to form organ systems, organ systems combine to form tissue, and tissues combine to form organs.
Write a short note on the fifth generation computer​
A music store sold 103 CDs and 102 CD players. If each CD costs $12 and each CD player costs $35, what was the store's total earnings? $15,500 © $36,200 $24,500