atopov123 atopov123
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

15. Chip earns
a base salary of $500 per month
as a salesman. In addition to the
salary, he earns $90 per product that he sells. If his goal is to earn $5000 per
month, how many products does he need to sell?

Respuesta :

Otras preguntas

There are 16 ounces in one pound. If 3.4 pounds of beefcost $4.95, what is the cost per ounce, to the nearestcent?
definition of a solvent , solution , solute !!!!!!!!!! ;)
Can you name king Henry the 8ths wives?
If 4 (log3 1/27)=X what is the value of X
RATIO HELP PLEASE1. mrs perry shares out 20 biscuits between gemma and zak in the ratio 1:4. how many biscuits do they both get? 2. mr castle shares out 80 marb
Helen determined she walks about 1,800 steps per 4/5 mile. How many steps did she take if she walked 3 miles?
what does number sentence mean
If x is a real number such that [tex]x^3 = 729[/tex], then [tex]x^2+\sqrt{x}[/tex] equals?
What happens when animals dont reproduce?
A student has earned the following scores on four 100-point tests this marking period: 63, 72, 88, and 91. What score must the student earn on the fifth and final