giuphi2493
giuphi2493 giuphi2493
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

4) Figures ABCD and EFGH are similar. Determine
the scale factor used to go from Figure ABCD to
EFGH.
A
D
18 units
B
12 units
C
E
2.4 units
H 3.6 units G

Respuesta :

Otras preguntas

What does the author mean by "Youth's a stuff will not endure"?
Kroger sells two sizes of bags of chips. The big bag is 16 ounces and costs $4.32. the small bag is 6 ounces and costs $1.80. what is the cost per ounce for eac
what are washington's thoughts about his time as president?​
Someone please help me with this problem
Crista pays $126 for 28 swimming lessons. Bill pays $30 for 6 lessons. 1. Who is paying more per swim lesson? 2. How much more per lesson is he or she paying?
Match each unhealthy behavior with the correct health issue. 1. anorexia brittle hair 2. bulimia mouth cancer 3. smoking cirrhosis 4. alcohol use torn esophagus
Find the value of x help asap
Find the values of x and y. Write your answers in simplest form
Please help me anyone!!!
Collin invests $100 each in two accounts. Account 1 earns 0.25% compound interest monthly, and Account 2 earns 0.25% simple interest monthly. Write two function