UPenn6969 UPenn6969
  • 14-09-2022
  • Social Studies
contestada

The vicarious enjoyment of eating through reading about it or watching food-related programs on television is known as?

Respuesta :

Otras preguntas

Help me solve please
A 2-pound bag of pears costs $4.16. What is the price per ounce?
1.Why is the festival of chhath important for women? 2.How long does Ramazan last? 3. What is Id-ul-Fitra
Why is QBASIC Program easy to debug??✌✌✌✌​
Ray's birthday is 8 more than four times the number of days away from today than Jane's birthday. If Ray's birthday is 24 days from today, how many days untill
how many presidents has America had and.who was the first president of America​
Ram and his sister Kalpana win a prize of Rs 2000. They decide to share the prize in the ratio of their ages. Ram is 15 years old and Kalpana is 10 years old. H
How can we start a business
(4x-3)^2-(2x+5)^2=0 tìm x
Illustrate an ideal routine for brushing teeth mention its advantage. ​