abbybrown3413 abbybrown3413
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

you are buying A total of six notebooks for class. Some of our notebooks are regular size and some are jumbo. regular sized notebooks cost $1.89 each and jumbo notebooks cost $3.49 each. Write an expression for the total amount you spend on notebooks

Respuesta :

Otras preguntas

vertex form of parabolas
Find the missing length in the similar figures. Triangle A has 3cm on one side and 5cm as the hypotenuse. Triangle B has 9cm on one side and x as the hypotenuse
Which gases made up most of Earth’s early atmosphere?
Which of the following was a major factor in the decline of the Byzantine empire? A. conversion of the Slavs B. iconoclasm C. arrival of invaders D. rec
What is a predicate noun
A drug dealer was using a public telephone booth to make a drug transaction. The police used listening devices to hear the suspectś conversation. Would the offi
It costs $12 to place 8 lines of copy in a local advertising circular . What is the unit rate per line
A session is a period of time each year when members of congress ________. 1. meet with the president 2. begin fundraising 3. meet to discuss laws 4. plan reele
how to find the absolute value
Helppppp plz? 10 points