Lulofficalkj23 Lulofficalkj23
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada


Caleb bought snacks for his team's practice. He bought a bag
of oranges for $2.57 and a 20-pack of juice bottles. The total cost
before tax was $34.57. Write and solve an equation which can be
used to determine j, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

Skeletal muscles need a rich blood supply to provide them with a. oxygen. b. carbon dioxide. c. water. d. none of the above
A hydrogen atom has one proton, two neutrons, and no electrons. Is this atom neutrally charged? Explain your answer.
Substitution method X = 4 2x - 3y = -19
If the edges of a cube add up to 4 feet in length, what is the volume of the cube?
Waves that move matter back and forth are called                 a.transverse waves  b.longitudinal wave     c. Medium wave
All of the following were provisions of the Constitution as originally ratified EXCEPT (A) indirect election of senators (B) the counting of three fifths of sla
If vascular plants have so many advantages, why do you think nonvascular plants still exist on earth today?
What is "la pista de pogo" mean in Spanish
If the edges of a cube add up to 4 feet in length, what is the volume of the cube?
Why was the Dudley castle built?