mkmz mkmz
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is $2.23. Twenty-four oranges and 12 apples cost $8.04.
Find the cost of each orange and each apple.

Respuesta :

Otras preguntas

Help me please. Need help please
-5y ⪰ 15 solve plz???
is this right? please correct me if I'm wrong.
plz help and show your work hurry fast plz
A linear function is modeled with y = 3x + 7. Is the point (4, 6) on the graph of the line?
Name glow plant and glow animals and why they glow?
A jewellery shops sell 240 necklaces in a month. 180 of the necklaces were sold via the shop's website, the rest were sold in a high street shop. Work out the r
I don’t understand this! I just need an answer and how to solve it!
Quel arbre est acheté pour fêter Noë
Am I right or no? (checking my answer)