gfullillove5756 gfullillove5756
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

A bagel shop sold S plain bagels and 13 rye bagels. What is the ratio of the number of rye bagels to the number of plain bagels sold?

A bagel shop sold S plain bagels and 13 rye bagels What is the ratio of the number of rye bagels to the number of plain bagels sold class=
A bagel shop sold S plain bagels and 13 rye bagels What is the ratio of the number of rye bagels to the number of plain bagels sold class=

Respuesta :

Otras preguntas

Devon hasn't been able to get more than five hours of sleep a night for the last week. He is starting to get irritable and is having problems remembering thing
speed is the ______ an object travels over a given time period.
Cereal costs $3.99 for a one pound box. What is the price per ounce? Round your answer to the nearest Penney
What’s 26 divided by 3? Help.
PLS HELP GIVING BRAINLIEST TO THE ANSWER!!!! Triangle ABC, in the coordinate plane, is reflected over the x-axis to form AA'B'C', shown on the coordinate plane
What does x equal ??
I need these 2 and I’m done plz help
In this excerpt, the author shows how terrible conditions can cause people to be unsympathetic to the pain of others. How does the memoir genre enable the autho
I NEED HELP ASAP IM STRUGGLING Which system of inequalities is represented by the graph? A,b,c or d? And explain
A vendor at a craft show sold items for $4.50, $6.00, and $7.50. Altogether, the vendor sold 87 items for a total of $489. The vendor sold five more items for