PoisonPixie PoisonPixie
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

To make graphing easier, round $1.49 in the equation for the cost of navel oranges to the nearest tenth. Write the resulting value as a fraction.




















Express your answer to the problem as a sentence. Be sure to include the correct units.

Respuesta :

Otras preguntas

Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
Rick has 12 action, 15 comedy, and 9 drama DVDS. find the ratio of action DVDS to the total of DVDS. Then explain its meaning how would I do this problem?
What is 16 divided by 1/4
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
What is the abbreviation for the Appalachian mountain
What is the abbreviation for the Appalachian mountain
What is the answer for this equation? -6x = -36
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?