ma4ko ma4ko
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

In university A, the number of graduate students was approximately 25,000 fewer than the number of undergraduate students. If the number was undergraduate students was n, how many graduate students attended university A?

Respuesta :

Otras preguntas

What is a risk assessment?
Nguyen Inc. applies overhead to products based on direct labor hours using normal costing. During 2016, total overhead costs were estimated to be $500,000. Actu
All points to the of zero on a horizontal number line are negative
2. Why did Spain fight France and England? The Defeat of the Spanish Armada
Why did the founding fathers create a document that was difficult to amend
Describe the path that air takes as it enters and passes through the human respiratory system.
6. A 5. Gabby measures out 55 pounds of almonds at the grocery store bulk section. At checkout the total cost is $20.90. What is the price per pound? fast
There are three boxes of eggs. In each box there is either a set of big eggs, small eggs or big and small eggs mixed. The boxes are labelled (shock) LARGE, SMAL
What is the square root of 9​
How many possible ways are there to fill in answers to a quizwith five multiple choice questions when the choices are a, b, andc?