hailysa909
hailysa909 hailysa909
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A certain gym sells two membership packages. The first package, the Die-Hard Package, costs $250 for 6 months of unlimited use. The second package, the Personal Package, costs $130 initially plus $4 each day the member visits. How many visits would a person need to use for each package to cost the same amount over a 6-month period?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the relative location of Dallas
360-357+354-351+...+300-297
How do I list these 68.51, 68.15, 68.051, 68.501 in to ascending order (All values are in meters) plz help! :(
solve for me please....... 4x-z=y for x
Mixing 4 ml of red paint and 15 ml yellow paint makes orange paint. How much red would be needed if you use 100 ml of yellow paint? Please show work
100-99+98-97+96-95+...+8-7+6-5+4-3+2-1
Three consecutive even numbers add up to a number between 100 and 120 what might the number be?
Give 2 examples of the following relationships between organisms - producer/consumer, -predator/prey, mutualis parasitism
What did Baruch S. Blumberg invent that later on won him a Nobel Prize in 1976?
What causes tomatoes to ripen much more slowly in a refrigerator than they do if left on a table at room temperature?