3178648 3178648
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$28.955. What is the unit price of the pairs of gloves ​?

Respuesta :

Otras preguntas

There are (4^2)^3 ⋅ 4^0 horses on a stud farm. What is the total number of horses on the farm? A. 0 B. 4^6 C. 4^7 D. 4^24
To avoid injury from flying particles:
Eva sees a dolphin 3.2 meters below sea level and a bird 47/10 meters above sea level. Which of the following expressions represents the vertical distance betwe
Louis XIV is famous for what phrase that sums up his governing strategy a. “I am the State.” b. “I think, therefore, I am.” c. “I was chosen by God.” d. “I am a
what is the basic unit of temperature
During one week, the stock market did the following: Monday rose 18 points, Tuesday rose 31 points, Wednesday dropped 5 points, Thursday rose 27 points and Frid
How many acres did zaroff's father have in his Crimea
What is one example of a scientific theory?
Which statement about natural selection is true
The Conflict of Orders led to the development of the __________. A. Roman Empire B. Land Distribution Act C. Laws of the Twelve Tables D. Roman Supreme Court