rylie2666 rylie2666
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 429 g piece of cheese costs $9.50. What will be the cost for 1.42 kg of this cheese?

Respuesta :

Otras preguntas

During the berlin crisis, both the united states and the soviet union feared that the other side would:.
3. READ As you read lines 28-39, continue to cite textual evidence. . In the margin, explain how many sentences the poet uses in these lines, and what effect th
6. Read this sentence: The manager gave the punctual and high performing employee her bonus. Which edit should be made to correct this sentence? A. change her t
Compute the maturity date and interest for the following notes. (Use 360 days for calculation.) (a) April 17 (b) August 11 (a) Dates of Notes Terms 45 days 2 mo
QUESTION 1 - If f(x)=2x-2 and g(x)=x²+1, then f(g(-2)) = A. -12 B. 8 C. -8 D. 4 Urgently need answer. Will give brainliest.
Read the passage. Javier loved playing tricks on his older sister, Dina. One afternoon, he heard Dina come into the house after her soccer game. He quickly hid
which forms birth canal
Question 1 Exercise physiologists claim which fitness component as being the most important? O Muscular strength. O Muscular endurance. O Flexibility. O Cardiov
Eating fats may lower your bad cholesterol and raise good cholesterol, thus decreasing your risk of developing heart disease.
An engineering student is studying the effects of cryogenic treatments on a particular material. The treatment involves cooling the material with specific appli