bradshawbruce78 bradshawbruce78
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Montraie bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $2.45
and a 18-pack of juice bottles. The total cost before tax was $29.99. How much was
each bottle of juice?

Respuesta :

Otras preguntas

Consider the benefits and negative effects of imperialism in Africa and Asia in the late 19th and early 20th centuries. Discuss whether the negative effects out
i need help asap thank u If an author's name is not provided for an article, what information should be included in the in-text citation? The publisher A po
what does the pH of solution measure?A. Color B. Acidity C. TemperatureD. Volume*APEX*
How can you use a magnet to induce a current?
URGENT PLEASE HELP!!!! Which of the following are reasons used in the proof that the angle-bisector construction can be used to bisect any angle?
Evaluate one viewpoint on each of the following in the Andes and the pampas The environment, globalization, and economic growth
can someone give me idea​
7 big ones cost 280,000 how many could u buy with 120,000
Please help with this question Thank you
QUIZ HELP, PLZZ I MET a traveller from an antique land Who said: Two vast and trunkless legs of stone Stand in the desert ... Near them, on the sand, Half sun