wheezerlover666 wheezerlover666
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Mike decided to rent an airpod from from applerental.com. The website advertised an Airpod rental of $5 a week with a down payment of $10.

How much is the total cost if Mike rented the Airpod for 6 months? (hint: there are 4 weeks in a month)

Respuesta :

Otras preguntas

how are homologous structures such as forelimbs evidence for common descent
Sarafina had 34 out of 99 hits when she was at bat during the softball season. What was her batting average?
The Industrial Revolution also brought hardships such as fourteen-hour workdays to those who worked in factories and mills. a. True b. False
how did the development of agriculture effect culture?
what is the distance from Galveston to Houston if it is 1.5 inches on a map 1 inch =55 miles
price of ice hockey match was 14.50. the price has increased by 7%. how much is a ticket after the increase
jason has 9 quarters how much money does he have
How do you know a substance contains covalent bonds? How do you name them?
cuanto mide la isla de puerto rico
A 5-pound bag of bread flour is on sale this week for $2.05. What is the price per pound? 1. $0.32 2. $0.38 3. $0.41 4. $0.48