WHATSKHWSDDBDBDB
WHATSKHWSDDBDBDB WHATSKHWSDDBDBDB
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Olivia bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $2.25 and a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $11.69. Which equation could be used to determine j, how much each bottle of juice costs?​

Respuesta :

Otras preguntas

What should you do first before researching a topic? Decide on a topic. Find sources. Write an outline. Find images.
What was Moses Austin's main contribution to Texas?
PLEASEEEE!!!!! HELPPPPPPPPPPP
need help on this too ​
Question 8 6.25 pts Which of the following is NOT a reason for why nitrogen is important to life on Earth? a.Nitrogen is used to make organic matter, including
Identify and write the given and the prove of the following question. "Prove that if 4x+5=6, then x=3."
Which body change is not triggered by epinephrine? slowing of breathing widening of pupils tensing of muscles stopping of digestion
2 maps. Map A: A key shows Chandra Gupta I (circa 320 to 35 C E) in blue. Blue shading begins along the northern border of India and extends south to Bodh Gaya.
x-6y + 4-12 x+y- 43 12 2+2y +5-13 Solve using substitution
. How did the Atlantic slave trade get its start?