savvashelper
savvashelper savvashelper
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Challenge You buy 3.17 pounds of apples, 1.35 pounds of pears, and 1.78 pounds of oranges. What is your total bill?
Grocery Store Prices
Item
Cost
Apples
$1.19 per
pound
$1.29 per
pound
$1.09 per
Pears
Oranges
Your total bill is $
(Round to the nearest cent as needed.)

Respuesta :

Otras preguntas

If x / y is an integer, which of the following statements must be true? A. both x and y are integers B. x is an integer C. either x or y is negative D. y / x
what does number sentence mean
If x / y is an integer, which of the following statements must be true? A. both x and y are integers B. x is an integer C. either x or y is negative D. y / x
what is a sentence for laughable
What is the prefix of fossil?
solve for x if: 6x(−3)=(−5x)+7
why is the savannah a fragile enviroment?
There are 27 red or blue marbles in the bag. The number of red marbles is 5 less than 3 times of the blue marbles. How many red marbles are in the bag? How many
Can you name king Henry the 8ths wives?
Formulas within table cells always begin withA. a symbol that looks like a backwards F.B. the AutoSum symbol.C. parentheses.D. an equals sign.