magdalenagonzbb magdalenagonzbb
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

Marco needs to buy some dog food. At the nearest store, 3 bags of dog food cost $14.25. How much would Marco spend on 5 bags of dog food?

Respuesta :

Otras preguntas

Complete the sentence with the correct form of the verb gustar and the indirect object pronoun (me, te, le, etc). A nosotros _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ las frutas. W
how do I get the square root on a calculator
A scientific hypothesis can become a theory if....
How should the biological name of the giant water bug be written in binomial nomenclature?
what is the quotient of 12 divided by 3624
Early humans had access to different kinds of foods, depending on the local geography. If a group lived in the interior of the continent, what would they least
When Lincoln issued his Emancipation Proclamation, he knew it did not have the power to end slavery. Why was he correct? A. Slavery had to end by an act of Cong
What is the equation of a line with a slope 4/5 through (-15,5)
what are the historical development of trade unions since 1970
What was the key characteristic by which Dmitri Mendeleev arranged his periodic table? A. increasing atomic number B. electron configuration C.