bucksforlife660 bucksforlife660
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

Grayson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $3.50
and a 5-pack of juice bottles. The total cost before tax was $11.05. Write and solve an
equation which can be used to determine j, how much each bottle of juice cost.
Equation :
And Answer J=

Grayson bought snacks for his teams practice He bought a bag of popcorn for 350 and a 5pack of juice bottles The total cost before tax was 1105 Write and solve class=

Respuesta :

Otras preguntas

what is 2.5 % of 16 ?
Why was Charles Darwin considered to be a revolutionary?
what is 2.5 % of 16 ?
Which of the following prefixes is best for measuring large quantities like the mass of a person? milli kilo deci deca
List four methods that can be used to separate mixtures and give an example of each method?
Which of the following prefixes is best for measuring large quantities like the mass of a person? milli kilo deci deca
A combined total of $46,000 is invested in two bonds that pay 4% and 9.5% simple interest. The annual interest is $3,490.00. How much is invested in each bo
answer the following math question: which place value changed in 6652+600+1000=
Which of the following prefixes is best for measuring large quantities like the mass of a person? milli kilo deci deca
Which of the following prefixes is best for measuring large quantities like the mass of a person? milli kilo deci deca