eliom811 eliom811
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

A gym membership costs $25 to join and $14 each month. Write and use an algebraic
expression to find the cost of the gym membership for 6 months.p

Respuesta :

Otras preguntas

help me please!!!!!!!
True or false? James II was removed from the throne of England by Parliament and replace with William and Mary because James, the brother of Charles II, had bee
The table shows a relationship between the number of tennis balls that fit into a given number of cans. Fill in the missing values to complete the table. Use th
what is the job title) makes the decision regarding the quality of produce and if it will be sold fresh or processed?
Helllllllp Guyyyyys!!!!!
How does heat move across a continent as a mass of air?
find the slope and y-intercept for a line passing through the following two points,then create a slope intercept equation (-2,2) and (-5,-4)​
3. Lamar's hybrid car gets 45 miles per gallon. Please list 2 equivalent ratios that are based on this relationship. Explain why they are equivalent. Your arrsw
A clothing factory produces 4 boxes of jackets every 3 days. At this rate, how long will it take the factory to produce 24 boxes of jackets? brainliest can be g
Please help me with this as soon as possible!