r0ttinglungz129302
r0ttinglungz129302 r0ttinglungz129302
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.16. What is the cost of oranges, in dollars per orange?​

Respuesta :

Otras preguntas

The mean equals the median. a. Always b. Sometimes c. Never
how can absolute value help you to understand the size of a quantity
Information literacy is defined as a set of skills needed to a. learn and speak a second language. b. find, retrieve, analyze, and use information. c. write
What is yhe answer for 4times 160 + n =643
you are traveling on the interstate highway at a speed of 65 mph. what is your speed in km/h? the conversion factor is 1.0 mph = 1.6k/h
A group of physics teachers is taking some time off for a little putt-putt golf. The 15th hold has a large metal rim that putters must use to guide their ball t
456 students participated in switch day the students raised money for charity so that the principal would approve of the day if the total amount of money raised
What is the purpose of the plasma membrane?
If Mary deposits $275 in principal at an interest rate of 3.2 percent, how much interest will she earn in one year
Who speaks the line "Lord, what fools these mortals be"? A. Oberon B. Cobweb C. Mustardseed D. Puck