ijustneedanswersspls ijustneedanswersspls
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

cheddar cheese costs $4.25 per round. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese?

cheddar cheese costs 425 per round Which equation best represents y the total cost of x pounds of cheddar cheese class=

Respuesta :

Otras preguntas

7. Which sentence is written correctly? * (1 Point) "I finally finished mopping the, no, Eric, don't come in--the floor," yelled Mom. "I finally finished moppin
Why do daughter cells produced from meiosis have greater variation between them than those produced from mitosis? * (1 Point) A. In mitosis, the daughter cells
COuld someone help em with this :)
Who was William, Duke of Normandy?
There were 3 times as many boys as girls in a museum. After 75 boys left and 25 girls entered, there were 2 times as many girls as boys. If 90 children remained
15% of what number is 4.20
help pls give brainlest if correct
how many people do not have access to fresh water in australia
How did decision-making in the Iroquois Confederacy differ from decision-making in the vote-based democracy Aristotle described?
easy points here pls help tho lol