PansoFlow
PansoFlow PansoFlow
  • 13-10-2022
  • Physics
contestada

Six light tubes, each 30 W being used for 6 hours each day for two weeks. How much would it cost at 58t per unit ?​

Respuesta :

Otras preguntas

Rachel jogged along a trail that was 1/4 of a mile long. she jogged along the trial 8 times. How many miles did Rachel jog in all?
Name two ideas in the Declaration of Independence that are still part of the main beliefs of our country.
a school principal orders 75 boxes of chalk. each box has 12 sticks of chalk, the school has 23 teachers. Does the principal have enough chalk to give each teac
The difference between 2 numbers is 15.if the bigger number is 98,what is the smaller number?
How do Americans exercise popular sovereignty? a) by serving on juries b) by voting for representatives c) through checks and balances d) by revising the Consti
how many feet is 96 inches
write two metaphors for the way a dog guards a house
how did surplus food contribute to rise of society?
what are some positive effects of the split in american politics in the early 1800s?
Mason spent 15.85for 3 notebooks and 2 boxes of markers. the boxes of markers cost 3.95 each, and sales tax was 1.23. Mason also used a coupon for 0.75 off his