ottinad23 ottinad23
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

Decide which of the two given prices is the better deal and explain why.
You can buy shampoo in a 6-ounce bottle for $3.19 or in a 15-ounce bottle for $11.99

Respuesta :

Otras preguntas

multiply the product of 7 and 9 by 6
Which exercise phase helps rid the muscles of lactic acid? 1. oxygen deficit 2. EPOC 3. steady state 4. resting heart rate
Juan visited a candy store and purchased 7 pounds of candy consisting of Atomic Fireballs and Gummi Bears. Atomic Fireballs cost $4.25 per pound and Gummi Bears
How many times does what number go into 108 yards
factor out 12x^2- 4x = 0
which modern independent nation was founded through the leadership of a slave?
What's the difference between gold and other metals
Which period of artistic history is defined as the "Age of Theater?"
All of the following are examples of "special interest groups" except A. CIA. B. AARP. C. The Heritage Group. D. MADD.
Will bought 24 juice boxes for $7.50. Which equation can be solved to find the amount each juice box cost?