kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

every one post a pic of your self nvm thats just weird
PLEASE HELP ME ON THIS QUESTION ASAP!!!!!!!!
Identify the relationship of each angle pairs. Choose your answer from the choices given.
50 pts please help asap
CAN SOMBODY HELP ME WITH THIS ONE QUICK HELP PLEASE
According to the monk, what is one of Fortune's traits?
What advantage did Robert E. Lee offer the Confederacy? strong support for secession strong anti-Union feeling strong support for slavery strong military leader
Why is it important to cite sources? Name at least three reasons.
SAY YOU ARE MY BAKA ≤))≥ _|\_
The chief executive of Goldman Sachs, Lloyd Blankfein, said in 2009 that banks serve a social purpose and are "doing God’s work. We help companies to grow by he