croitru5951 croitru5951
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A group of friends go to the store buy some fruit. marcus buys 5 pounds of apples for $13.75 at this rate ,how many pounds of apples can marcus buy with $22

Respuesta :

Otras preguntas

18/ 24 the ratio as a fraction in simplest form
if a baseball bat was $79 and it increased by 5%, what's the new cost?
A villanelle is A. a type of complex sonnet. B. a formal poem using extensive repetition. C. a favorite technique of John Donne. D. a narrative poem written
Which group of words is a sentence fragment? A. Until the thunderstorm took out the power last night. B. Dad thinks the power will return in the afternoo
what is the atomic number of an ion with 5 protons, 6 neutrons, and a charge of 3?
Government agencies are which of the following? A. Monopolies B. Independtly run. C. Defense contractors D. Part of the public sector.
Which process is the major source of oxygen released into the atmosphere? A. cellular respiration B. photosynthesis C. automobile exhaust D. the weathering of r
A substance has a mass of 360g and a volume of 7.5 cm^3. What is its density
What are the four types of global winds
WHAT Is the rate and unit rate of $7.96 for 5 Pounds