cdot182 cdot182
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

Julia sells subs for $6 each. How many subs will she need to sell to break even each month based on the costs listed below?

Labor costs (management & workers) = $11,000
Insurance = $400
Rent = $1300
Utilities = $300
Average cost of ingredients/packaging for each sub = $1.32

Respuesta :

Otras preguntas

After reading Clark's article, what does he attribute as the primary cause of the American Revolution? How does this differ from other possible explanations of
A spring has a 2.000x10^3 N/m spring constant. 1. What mass will make it oscillate 5.0 times per second? 10.0 times per second? 2. You want the mass-spring sys
This is kinda URGENT: pretty please answer soon Hi! I'm writing an essay and need help with a closing clincher sentence the essay is on the book Divergent, and
write note on water.​
in triangle BD=CE AND AD=AE as show that triangle ABD congrent to triangle AEC
magbigay ng poster tungkol sa korapsiyong nangyayari sa ating bansa
Point D is the centroid of Triangle ABC. Find CD and CE. DE = 5
how much chromosomes in the begin of spermatogenesis
How does the frequency of exercise impact the benefits you get from it
express 56 by-72 in standard form