t4t7ck8wns t4t7ck8wns
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Gallo buys a 64-ounce of peanut butter for $6.33. What is the cost per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

solve the equatition 5x +5=5 what is x= please tell how to solve (10 points)
A library expansion begun in 2002, was expected to cost $107 million. By 2006 library officials estimated the cost would be $34 million over budget. By what per
3. You've been assigned a research paper on the possible role of gender in playground behavior, and you're unsure where to begin your research. What would be
Which electrons are lost by an atom of iron when it forms the Fe3+ ion? A. One s orbital electron and two d orbital electrons B. Two s orbital ele
I usually order ice cream for dessert, but the cherry pie (appeal) to me today. Choose the correct form of the verb in parentheses. appealed appeals is appeali
Fill in the missing fractions on the number line. 0_____________1. There are four vertical bars between the 0 and the 1. Would the bars represent 1/5?
what is 25 divided by .5
what is 1 4th of 10 explain
h (x)=x/2-1 Find the inverse of each function. state whether the inverse is a function.
is y=7x direct variation