ruchen8 ruchen8
  • 12-11-2022
  • English
contestada

At Imelda's fruit stand, you bought
5
55 apples and
4
44 oranges for
$
10
$10dollar sign, 10, and your friend bought
5
55 apples and
5
55 oranges for
$
11
$11dollar sign, 11.
Using this information, is it possible to determine the cost of one apple and one orange from the fruit stand? If so, what do they cost? If not, why not?

Respuesta :

Otras preguntas

When visiting a foreign country, electronic cash allows for money to be downloaded in one __________ and uploaded in another.
why is meiosis important for sexual reproduction?
What part of a check is the LEAST important?
What does Shelley mean by impetus when he asks the wind, "be thought me,impetus one!"?
if 10% equals $50 how much is 25%
The interpretation of the Constitution as a “living document” is also known as __________. A. Directionalism B. Nonoriginalism C. the Wild Document theory
What is the suffix of moaned
What was the main reason for the war in Iraq?
Which of the following statements is true? Organic sedimentary rocks are made of mineral crystals. All sedimentary rocks contain weathered rock and sediment. St
Which sentence uses the correct verbs? Sometimes anything, even taking your little brother to the park, beat staying home on a nice summer evening. Sometimes an