almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Can a codon contain two of the same nucleotide bases?
A half-circle is joined to an equilateral triangle with side lengths of 10 units. What is the perimeter of the resulting shape?
100 POINTS! PLEASE HELP! 1. What is the value of x? Enter your answer in the box. x = __ 2. What is the value of x? Enter your answer in the box. x = __ (images
Pls help I need the answer
3/10:Vicky has 11 keys, and there are 11 different lockers, and the 11 keys to open the 11 lockers are mixed together. How many times at most will Vicky have to
The Republican platform approved the protective tariff, supported the extension of slavery into the territories, and supported Federal funding for internal impr
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST LOOK AT PHOTO
Find the equation of the line that goes through the point (0, 4) and is parallel to the line y=3x
Please help me with this.
Which of the following right was not given to women in early Roman society