almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

The Aztecs first worked for local rulers as soldiers for hire
France was a rich and powerful nation in the 17th century. How did the artists of the time react to his historical context
gabriella rents bikes for $13 plus $7 per hour. Eduardo paid $27 to rent a bike for how many hours did he rent the bike?
If the regular price of a shirt is $27.99 and goes on sale for 1/3 off. How much is the discount? a. $9.33 b. $18.66 c. $2.79 d. $7.99
Is change in atmospheric co2 levels likely to impact marine life
1. On Monday, Cathy read 1/6 of her book, and on Tuesday, she read 2/6 of the book. How much has she read? (A) 1/6 (B) 1/5 (C) 1/3 (D) 1/2 2. Jack has 4/8 of a
What does Lemon Brown teach Greg about complaining about pain in "The Treasure of Lemon Brown"?
A bag contains marbles: are green, are red, and are blue. Brian chooses a marble at random, and without putting it back, chooses another one at random.
Jared makes $7.35 an hour working at a local sports equipment store. How much does he make in 5 hours?
Tell whether the sequence is arithmetic. If it is, identify the common difference. 1/2, 1/3,1/4 A) Not arithmetic B) Arithmetic, common difference is 1/6 C) Ari