alliejeano alliejeano
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada

Nia knows that one apple bag and 6 kiwis cost $19.70.
She also knows that the same apple bag and 16 kiwis cost $43.7.
i.
What is the cost for each kiwi?

Respuesta :

Otras preguntas

How can you find a unit rate when given a rate?
Was America a land of opportunity for indentured servants
round 354,605 to nearest thousand
What is the unit rate for meters per second if a car travels 374 meters in 17 seconds?
What happens when the temperature of a substance is slightly decreased?
The last great empire centered in Southwest Asia was the _______ Empire. A. Mongol B. Byzantine C. Ottoman D. Roman
what is 7 29/80 as a decimal
Which term refers to the movement to change and reform the Catholic Church that ultimately led to divisions in the Christian religion? a. Renaissance b. Refor
what numbers fit in the rane of 13-23
Draw or write to explain why 1 hundred 4 tens and 14 tens name the same amount