ronaldthegoodrevseeg ronaldthegoodrevseeg
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada

Find both unit rates.


They paid $96.88 for 8 pizzas.


Question 1 options:

$12.11/pizza and about 0.08 pizza/dollar


A: $12.11 pizza/dollar and about $0.08/pizza


B: $96.88/pizza and about 8 pizzas/dollar

C: 8 pizzas/dollar and about $96.88/pizza

Respuesta :

Otras preguntas

Convert 60 kg to mg using the method of dimensional analysis
what is the drug delivery system for alka seltzer
robot is an example of which generation computer?​
construct a quadrilateral abcd in which. ab=4 cm and ad=5cm ,Angle A=60°.Angle B=90°and Angle D=90°​
A company makes cylindrical crackers that have a cylindrical hole in the middle. The diameter of the entire cracker is 16\text{ mm}16 mm16, start text, space, m
help me urgent please
Find the values of the unknown angles marked with letters. please help me- it is about alternate angles 100 points!!! a ? b ? c ? d ?
Convert 25 cm to km using the method of dimensional analysis
What are the broad classification of computer on the basis of work (function) ?​
You stole $500 from your mom you need to write paper explaining why you took the money and why you shouldn't be in trouble. If you can't convince your mom you h