ronaldthegoodrevseeg ronaldthegoodrevseeg
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada

Which rate is the best deal for a bottle of mustard?
Question 4 options:



A: $1.26 for 6 oz



B: $1.65 for 8 oz



C: $2.42 for 12 oz



D: $3.30 for 16 oz

Respuesta :

Otras preguntas

Compare -3 and -5 using <,>, Or =
please qive me questions on Mental health concerns on during pandemic like example:- were you or anyone you know was affected by the global crisis mentally? bas
1. Simplify the expression. –12 ÷ (–2) 24 –24 6 –6
Cindy had $100 in her savings account. The bank accidentally charged her a $30 service fee. How much money does that leave her with as a balance? *
4y + 3y + 2y = please help. Thank you.
Please help me with my homework!!!!!!
Why are there things people would do totally differently if they knew no one would judge them?
what is the magnitude of the charge if the charge is 5
Which of these is a question used to develop a thesis statement? What arguments might be posed against my main idea? What examples will be most interesting for
Explain two ways in which trachea is adapted to perform its function​