CrankzYT11 CrankzYT11
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada

i really need help. Strawberries cost $2.13 per pound and Annie purchased 1.2 pounds. How much did she pay for strawberries if her answer is rounded to the nearest cent?

Respuesta :

Otras preguntas

5 over 9p equals - 10 what is p
how many quarts are equivalent to 5 gallons
Which of these lines from “The Raven” by Edgar Allan Poe helps to create the dark and gloomy tone of the poem? "'Tis some visiter entreating entrance at my cham
the volume of a cube is given by
What is the solution to the system of equations that contains -3x + y = 3 and 2x - y = -1
The superlative degree is shown in adjectives by the ending
if an item weighs 45 kilograms, what is its weight in pounds?
write the number equal to 5 tens and 13ones
Does associative property work for subtraction??? Plz help
what is 829.046 in word form?