williammilton525 williammilton525
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada

Joe bought 5 1/4-pounds of trail mix for $24.94. What is the price per pound of the trail mix?​

Respuesta :

Otras preguntas

What is the sum of (3c+2 )+4 (1.3c-5)
El producto del cuadrado de un numero y el tercio de otro numero
Explain how continuing professional development supports the provision of quality care
icd 10 code for swollen lymph nodes
1234 4. How do the repeated lines "8 BLACK BOYS IN A SOUTHERN JAIL./WORLD, TURN PALE!" contribute to the tone of the poem “Scottsboro.” BIU
Use the following clues to find the mystery number.Clue #1: It is less than 100 and greater than 10.Clue #2: You use a total of 12 base ten blocks to show this
A chemist prepares a solution of calcium sulfate (CaSO4) by weighing out 0.6236 g of calcium sulfate into a 350. mL. volumetric flask and filling the flask to t
Given the following values for P1, P2, and I1L1, calculate H2: (a) P1(0, 0, 2), P2(4, 2, 0), 2πazµA·m;
2525Select the correct answer.It is recommended that adults should get at least 150 minutes of moderate-intensity physical activity each week. They should also
Arrange the following roman numerals in descending order a) XXXII b) XIX C) LXVI D)XLVI E)XCII