Revelloangela Revelloangela
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada



300 large pretzels cost $171. What is the unit price per pretzel?

Respuesta :

Otras preguntas

A small theater had 6 rows of 26 chairs each. An extra 9 chairs have just been brought in. How many chairs are in the theater now?
Determine if the triangles can be proved congruent, if possible, by SSS, SAS, ASA, AAS, or HL. If not, choose not congruent W
can someone help finding the missing side lengths
what is 2x+3y=53 3x-y=19
Why is a coordinate plane called a coordinate plane?
Hydrogen sulfide gas reacts with oxygen to produce sulfur dioxide gas and water according to the balance equation: 2H2S + 3O2 → 2SO2 + 2H2O. How many moles of o
QUESTION 4 of 10: Venture capitalists often seek a return of 10 times their investment in 7 years. Approximately what is this compound annual rate of return? ОО
Factorise the expressions and divide them as directed.​
When light wave strike a red object, what happens to the light waves of all colors except red?
The cost of a car rental is ​$ per day plus per mile. You are on a daily budget of ​$. Write and solve an inequality to find the greatest distance you can drive