joliedao2010 joliedao2010
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-pound bag of candy costs $6.04. What is the unit price?
per pound

Respuesta :

Otras preguntas

Could anyone please write a science fiction story?Please help ASAP! :-) :-):-):-)This is my homework.Giving the crown
What did Peggy mean by saying, “Boy and I thought I could draw”?(a) She thought she could draw beautifully.(b) She felt that Wanda could draw better than her.(c
My daughter is having a hard time trying to figure this problem.
the equation p=1.5r graphed find price p, in dollars for r pounds of rice
Find the area of each figure
Pilar used five reusable shopping bags on a recent purchase she made at a grocery store. Each bag decreased the amount she spent by 5 cents. What was the change
How is compound interest different from simple interest? O A. Compound interest accrues on the down payment as well as the principal. B. Compound interest accru
find the value of p-8 when p=14
Find 66.9% of 160.6. Round to the nearest thousandth.
Which one is correct