saenlei
saenlei saenlei
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 12 tacos cost $10.20. At this rate, how much does one taco cost?

Respuesta :

Otras preguntas

What contributes the most to the mass of a plant? I. Soil II. Oxygen III. Carbon dioxide IV. Water
On moday, 25 pencils are in a basket If 3 pencils are taken out of the basket each day, how many pencils are left in Friday?
i need help click for question Read the following excerpt and answer the question that follows. Abridged from Robinson Crusoe, by Daniel Defoe Being the third
Refrigerator A costs $600 and $50 per year for the electricity to operate it. Refrigerator B costs $1200 and $40 per year for the electricity to operate it. Def
9 students volunteer for a committee. How many different 2-person committees can be chosen?
how do you solve r/10 + 4=5
At the end of the 2000 baseball season, the New York Yankees and the Cincinnati Reds have won a total of 31 World Series. The Yankees had won 5.2 times as many
13 meters into yards If you help me I will send upvotes
evaluate 12 (math).......
Farmers in ancient Egypt were required to pay a large portion of the cops for taxes rent and what else