c5myxfm8kj c5myxfm8kj
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-pint bucket of paint costs $11.08. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

How does the greek olympics affect us today?
What is the base plan for the set if stacked cubes???plz help me im stuck and im in a hurry !!!!!
Which sentence has an adjectival phrase? A. The hat blew off my head. B. Multiple ribbons were awarded at the fair. C. The food in the bowl is quite h
Kelly's corner bakery purchased a lot in oil city 6 years ago at a cost of $302,000. today, that lot has a market value of $340,000. at the time of the purchase
a scale on a map states that 3/4 inches equals 12 miles. the distance between two cities on the map is 4.5 inches. how far apart are they in real life?
Which characteristic is seen in whales, but not in phytoplankton (Cell Wall, Heterotrophic, Unicellular, or Prokaryotic?)
Which best describes the purpose of this document? It shows how much a person paid in taxes, and how much more is due. It shows how much a person earned, and
The text defines social psychology as the scientific study of how people ________ one another.
Any help? I dont really understand what to do
Unlike a typical animal cell, this plant cell has an angular shape. the shape of a plant cell is due, mostly, to the presence of the a.nucleus. b.cell wall.