ramirezkaylee77 ramirezkaylee77
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

4.
a)
How much is for 4 pounds of apple?
b) How much is 15 pounds of apple?
C) How much is per one pound of apple?
12
11
10
9
8
7
4
3
NH
T
+
u.
a
10 11 12

Respuesta :

Otras preguntas

Hasil perhitungan dari akar pangkat dua 9×3+15×5 adalah
A hiker must travel 800 km. How many days will the hike take him if the hiker travels 10 h/day at a speed of 8 km/h? Step by step explanation please.
what happens when your nervous system stops working
Romans builders used rows of columns called ?
Assumed the Presidency during the Great Depression; New Deal programs addressed the needs of the nation during the depression; referred to the attack on Pearl H
When the economy is growing, producers are making _____ goods and services. more fewer
In 2009, these demonstrators stood in front of the White House bearing the names of Arabs who had died in the War on Terror. Which of the following makes a true
What is the main reason that the American public turned against monopolies? They saw the price of goods rise as their wages decreased. They saw the price of goo
The first human to orbit the Earth was a Russian aboard the Vostok 1? true or false?
The product of two consecutive negative integers is 600. What is the value of the lesser integer? –60 –30 –25 –15