108136395 108136395
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of magnets costs $6.06. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

As complex societies developed, how did religion change? O lt grew less important. O It became more complex O It focused more on the envIronment. O It forced pe
eight less than four times a number is twelve. what is the number? the options are, 5 , 1 , -3 , -5 , please i need a answer asap.
I need to figure this out for a quiz in APEX. I can get the rest if I understand how to do this one.
Which of the following units could represent acceleration? a cm/h b cm/s c m/h d km/h?
Marigolds Short Response #1 Marigolds What do you think Ms. Lottie was feeling when she witnessed Lizabeth destroying her marigolds? Answer the question using c
13. Is the following the graph of a function? Why or why not? ​
If the area of a rectangle is 100, then the length is 25 and the width is 4
How much do you earn per week if your annual salary is $40,716?
Which of these consumers is an herbivore? * 1. lion2. deer3. spider4. snake
I am Confused will give brainleist