usuario5981 usuario5981
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Julia vendió 30 gelatinas en un día y ganó 1440 cuánto dinero ganó al día siguiente si vendió 50 gelatinas?

Respuesta :

Otras preguntas

A process with less than 100% efficiency is?
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
Could an organism survive without one of its organs
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Rick has 12 action, 15 comedy, and 9 drama DVDS. find the ratio of action DVDS to the total of DVDS. Then explain its meaning how would I do this problem?
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
What is 16 divided by 1/4
Could an organism survive without one of its organs