Rishkate Rishkate
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

Kara can buy an 8-
pound box of laundry
detergent for $7.40 or
a 4-pound box of the
same laundry
detergent for $5.38.
Which is the better
7.10
buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Read the following criteria for a score of 3 in “Elaboration.” “provides several ideas to support the thesis; elaborates most ideas with facts, details, or e
Orcas, or killer whales, are natural predators of sea otters. It has been observed that in regions where the sea otters are not present, sea urchins grow rapidl
which of the classification groups would contain the most similar members?
Help pleeeeaaaasssseeeeeee
Rewrite the expression log5 7 using only the natural logarithm (5 is the base)
how many gallons are in 60 fluid ounces
On which continent would you be most likely to encounter people who do not enjoy basic political rights and civil liberties?
If the were not tilted on its axis ,what would be the result
Sandra worked 6.2 hours on Wednesday,5.5 o. Thursday and 3.5 hours on Friday. Which of the following is closest to the mean number of hours she worked over the
What is x2+5x=0? Please show all work!