citalymartinez citalymartinez
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

The store is having a sale on fruit .you can buy 6 kiwis for 1.50 dollars and also can get 5 mangos for 3.00 dollars what is the total cost of buying 2 kiwis and 3 mangos.?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the S phase? What happens during this phase?
How do mosses adapt to the temperate deciduous forests?
A cart travels down a ramp at an average speed of 5.00 centimeters/second. What is the speed of the cart in miles/hour?
If you are only given slope intercept how would u sketch the line ?
If you place one staple on an electronic balance, the balance still reads 0.0 grams. However, if you place 210 staples on the balance, it reads 6.80 grams. What
A major characteristic of the Anasazi culture in what is today the U.S. Southwest was (A) the building of large mounds for burial grounds (B) potlatch ceremonie
Tim can mow 4 lawns in 6 hours. How many lawns can be mow in 15 hours?
Is melting cheese a physical or chemical change it's for science
Why is a collision with an iceberg unlikely to occur today.
What did conservatives fear would happen in the chaotic climate after WWI?