larasmith32 larasmith32
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

Olivia bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $2.25 and
a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $11.69. Which equation could
be used to determine j, how much each bottle of juice costs?

Respuesta :

Otras preguntas

when was the bayeux tapestry made?
URGENT!!! HELP NOW PLEASE!!! 15 POINTS!!!
DONT ANSWER IF YOU DONT KNOW. For a person who is farsighted, what would they need to have a correct focal point? a.convex lens b.convex mirror c.concave le
Write a paragraph to decide what happened to Ireland once Patrick brought Christianity to its lands.
Are the doldrums a good place to go sailing?
which of the following ordered pair makes the equation true 2x - 8y= -4? 2x - 8y = -4
Which is the phase change in which a substance changes from a gas to liquid? A.evaporation B.condensation C.vaporization D.boiling
Are the ratios 5:4 and 9:6 equivalent?
please help...........................................
Which body system acts in a way similar to a transportation system?